En Güncel Ekonomi Finans Coin ve Altcoin Haberleri

WhatsApp’tan yayılan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı tehlike saçıyor

34

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, dolandırıcıların sıkça uğradığı bir platform, Daha önce defalarca zararlı yazılımların uygulama üzerinden kullanıcılara yayıldığından bahsetmiştik. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü yaklaşırken, WhatsApp üzerinden yeni bir dolandırıcılık yöntemi yayılmaya başladı.

AYAKKABI MESAJINA DİKKAT
Son günlerde WhatsApp’ta, “Adidas Kadınlar Günü hediyesi! Adidas 1 milyon çift ayakkabı veriyor!” başlıklı bir mesaj dolaşıyor. Şirketin böyle bir hediye dağıtımının olmadığını belirten Bitdefender Türkiye Operasyon Direktörü Alev Akkoyunlu, kullanıcılara şu uyarılarda bulundu: 1- Bir mesaj içeriğinde resmi logoların olması o mesajın gerçekten o kurumdan geldiği anlamına gelmez. 3- Kampanya ve hediye gibi bir mesaj içeriği gördüğünüzde bilgileri, şirketin kendi web sitesine girerek kontrol edin. 4- Bu tür saldırılardan korunmak istiyorsanız, tüm cihazlarınızda sizi kimlik avı, dolandırıcılığı ve kötü amaçlı yazılımlardan koruyabilecek mobil bir güvenlik çözümü kullanın.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Konu hakkında soru ve yorumlarını bekliyoruz.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

You cannot print contents of this website.