En Güncel Ekonomi Finans Coin ve Altcoin Haberleri

Wall Street teknoloji hisselerinin etkisiyle yükseldi

32

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

ABD’nin önde gelen borsaları, yükselen Hazine getirisinin tetiklediği sert bir düzeltmenin ardından, teknoloji sektörü şirketleri hisselerinin yükselmesiyle salı gününü kazançla kapadı. Bu gelişmelerin etkisiyle Dow Jones Endeksi de tüm zamanların en yüksek düzeyine yükseldi.

“ENFLASYON DİKKATLE İZLENİYOR”
Bu arada, ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin 1 trilyon 900 milyar dolarlık teşvik tasarısı Temsilciler Meclisi’ne ulaştı ve çarşamba günü oylanması planlanıyor. Beyaz Saray kıdemli danışmanı Bharat Ramamurti günün erken saatlerinde, yönetimin yardım paketinin oylanması öncesinde, enflasyonun da “dikkatle” izlediğine dikkat çekti. Kapanışta, Intel Corp hisselerinin yüzde 4.71’lik yükselmesiyle, Dow Jones yüzde 0.10 yükseldi. Elektrikli araç üreticisi Tesla’nın yüzde 19.64 sıçradığı seansı, Nasdaq 100 Endeksi yüzde 4.03 kazandı ve S&P 500 Endeksi yüzde 1.42 artıda kapattı.

DOLAR/EURO
Dolar karşısında yatay işlem gören euro da 1.19001 dolardaydı.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Konu hakkında soru ve yorumlarını bekliyoruz.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

You cannot print contents of this website.