En Güncel Ekonomi Finans Coin ve Altcoin Haberleri

Türkiye’de 2020 Yılında Kaç Adet Teknolojik Ürün Satıldı?

32

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 2020 yılında kaç adet teknolojik ürün satışı gerçekleştirildiğini, kategoriler halinde açıkladı. Varank’ın açıklamalarına göre geçtiğimiz yıl boyunca Türkiye’de satın alınan teknolojik ürün sayısı, en az 23 milyon 336 bin olarak kayıtlara geçti. Ayrıca geçtiğimiz yıl içerisinde 773 bin adet otomobil ve ticari araç satışı gerçekleştirildi. Bakan Mustafa Varank’ın yaptığı açıklamalara göre vatandaşlar, 2020 yılında en çok akıllı telefonlara ilgi gösterdiler. Zira bu kategoride gerçekleştirilen kayıtlı satış miktarı, 10,8 milyon oldu. Bu kategoriyi 7,6 milyon adetle beyaz eşya, 2,6 milyon adetle televizyon, 1,3 milyon adetle tablet ve 983 bin adetle de bilgisayar kategorisi takip etti. Varank bu rakamları, “2020 yılında %1,8 büyüyen Türkiye’de” başlığıyla paylaştı.

Varank’ın açıklaması şu şekilde
Mustafa Varank’ın yaptığı açıklamalardaki %1,8 vurgusu, rastgele yapılmış bir şey değil. Türkiye İstatistik Kurumu, kısa bir süre önce yaptığı açıklamalarla Türkiye’nin, koronavirüs pandemisine rağmen yıllık bazda yüzde 1,8 büyüdüğünü açıklamıştı.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Konu hakkında soru ve yorumlarını bekliyoruz.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

You cannot print contents of this website.