En Güncel Ekonomi Finans Coin ve Altcoin Haberleri

Sivaslılar çöpten elektrik üretip, 5 milyon lira tasarruf etti

31

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Sivasta yapılan tesisle evlerdeki çöplerden çıkan metan gazından elektirik üretilip, 5 milyon lira tasarruf elde edildiği gibi aynı zamanda bu enerji ile bir sera kurulması da planlanıyor.

10 BİN HANENİN ELEKTRİK İHTİYACI KARŞILANDI
Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, yaklaşık 10 bin hanenin elektrik ihtiyacını karşılayacak enerjinin üretildiğini belirterek, dedi.

5 MİLYON LİRALIK KATKI SAĞLADI
Başkan Bilgin, Belediye bütçesine 5 milyon Lira katkı sağlandığını ifade ederek, “Türk Lirası bazında değerlendirirsek Belediye bütçemize bugüne kadar yaklaşık 5 milyon Liralık katkı sağlamış oluyor. Biz Ak Parti Belediyesi olarak duyarlı bir belediyecilik anlayışıyla sıfır atığı önemsiyoruz. Bu noktada bu şekildeki vahşi depolamanın ortadan kaldırılıp düzenli depolama neticesinde elektrik üretimi çok çok önemli. Biz inşallah önümüzdeki dönemde de yeni bir projeyi aynı bölgede hayata geçiriyoruz.


SERA AÇILARAK 100 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK
Enerji üretiminden ortaya çıkan enerjiyi de orada yaklaşık 40 milyon lira tutarındaki projeyle sera yaparak domates üretimini özel sektöre teşvik ederek Belediye özel sektör iş birliğiyle o bölgede yaklaşık 100 kişinin istihdam edeceği 40 milyon proje bedelli bir tesisi hayata geçiriyoruz./>

Böylece sıfır atığı daha da kullanılır hale getirerek hem ülke ekonomisine katkı da bulunup, hem çevreye duyarlı bir tesisi şehrimize kazandırmış olacağız.’’ şeklinde konuştu.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Konu hakkında soru ve yorumlarını bekliyoruz.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

You cannot print contents of this website.