En Güncel Ekonomi Finans Coin ve Altcoin Haberleri

Siber saldırı nedeniyle 60 bin Microsoft hesabı hacklendi

34

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

ABD’li teknoloji devi Microsoft, son zamanlarda çeşitli siber saldırılara maruz kalıyor. Son yapılan saldırı ise şirketin e-posta servisini hedef aldı ve 60 binden fazla hesap hacklendi. Microsoft, saldırının arkasında Çin destekli bir hacker grubu olduğundan şüphelendiğini duyurdu. Ağırlıklı olarak küçük ve orta ölçekli işletmelerin saldırıdan zarar gördüğü tahmin ediliyor. Microsoft’un saldırıyı önlemeye çalıştığı fakat siber saldırganların ise daha çok saldırı gerçekleştirdiği ve geri adım atmadığı belirtildi.

BANKALARA DA SALDIRDILAR
Siber güvenlik alanında hizmet veren Maryland merkezli Huntress isimli şirket, küçük ve orta ölçekli işletmelerin yanı sıra bazı bankaların ve elektrik tedarik şirketinin de saldırıya maruz kaldığını açıkladı. Öte yandan bazı huzurevlerinin ve dondurma şirketlerinin de hacklendiği kayıtlara geçti. Siber saldırıya uğrayan şirketler, hangi verilerin çalındığını öğrenmek için araştırmalarına devam ediyor. Microsoft, geçtiğimiz haftalarda yapılan siber saldırıların arkasında Çin hükümetinin desteklediği bilgisayar korsanlarının olduğunu belirtmiş, Çin hükümeti ise kanıt olmadan asılsız suçlamaların yersiz olduğunu söylemişti.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Konu hakkında soru ve yorumlarını bekliyoruz.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

You cannot print contents of this website.