En Güncel Ekonomi Finans Coin ve Altcoin Haberleri

Senegal’de sokak gösterilerinde yaşamını yitirenler için ulusal yas ilan edilecek

29

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Senegal’de Bakanlar Kurulu sonrası yapılan yazılı açıklamada, 3-8 Mart tarihlerinde yaşanan sokak olaylarında yaşamını yitirenler için ulusal yas ilan edileceği ve bayrakların yarıya indirileceği kaydedildi. Açıklamada, koronavirüs aşılama kampanyasının başarıyla yürütüldüğü vurgulanarak, 22 Ocak’ta Dakar ve Thies’te ilan edilen sağlık alanındaki acil durumun, 19 Mart gece yarısı sonlandırılacağı belirtildi. Çin’den 200 bin doz Sinopharm aşısı alan Senegal, ulusal aşılama kampanyasına 23 Şubat’ta başlamıştı.

36 BİNDEN FAZLA SENEGALLİ VİRÜSE YAKALANDI
Dünya Sağlık Örgütünün, düşük ve orta gelirli ülkelerin aşılara eşit erişimini sağlamayı amaçlayan Kovid-19 Aşıları Küresel Erişim Programı (COVAX) kapsamında da ülkeye 3 Mart’ta, 324 bin AstraZeneca aşısı gönderilmişti. Yaklaşık 10 milyon nüfuslu Senegal’de salgının başından bu yana 36 bin 195 kişi virüse yakalanmış, 935 kişi de yaşamını yitirmişti.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Konu hakkında soru ve yorumlarını bekliyoruz.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

You cannot print contents of this website.