En Güncel Ekonomi Finans Coin ve Altcoin Haberleri

Normalleşmeyle beraber Gaziantep’te baklavaya talep arttı

39

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Kontrollü normalleşmeye geçildiğinin açıklanmasının ardından kafe, restoran gibi işletmeler kapasitelerinin yüzde 50’si kadar müşteri kabul etmeye başladı. Kısıtlamanın kademeli kaldırılmasına en çok sevinen sektörler ise özellikle yeme içme sektörü oldu.

GAZİANTEP’TE BAKLAVACILAR KAPASİTEYİ YÜZDE 50 ARTIRDI
Baklavanın başkenti Gaziantep’te baklavacılar kapasitelerini yüzde 50 arttırdı. Özellikle kafe restoranların açılmasıyla kendilerine talebin arttığını ifade eden baklava ustası Ömer Kozan, yoğun mesai harcadıklarının altını çizdi.

“SİPARİŞLERE YETİŞMEYE ÇALIŞIYORUZ”
Baklava ustası Kozan, “Kontrollü normalleşmenin ardından işlerimizde bir artış olmaya başladı. Tüm ekibimizle sabahın erken saatlerinde çalışmaya başlıyoruz. Şuanda yoğun bir siparişimiz var. İnsanlar kendi evlerinde de tatlı yapıyor.

BİR YERDE AİLE OTURABİLMEK SAĞLANDI
Ama bir yerde ailesiyle birlikte oturamıyorlardı.

Tabii normalleşmeyle beraber vatandaşlar aileleriyle beraber dışarıda da oturarak yemek yemeye başladı, bu da bize olumlu olarak yansıyor. Pandemi döneminde hem müşteriler hem de biz sıkıntı yaşadık. Şu anda çok şükür sıkıntımız kalmadı. Kargo veya gel al yapıyorduk ama şuan restoranlara, kafelere de sipariş alıyoruz. Bizde bu siparişlere yetişmek için ekiplerimizle birlikte hummalı bir şekilde çalışıyoruz.” dedi.

“TEK AMACIMIZ KALİTELİ BAKLAVA”
Tek amaçlarının kaliteli baklava yapmak olduğunu söyleyen Kozan, “Bizim baklavada tek düşüncemiz kalitedir.

Fıstık ve yağımızı yılda bir kez temin ediyoruz. Baklavanın olmazsa olmazı ustalığı ve malzemesidir. Özellikle sert buğday unu kullanmak lazım. Biz baklavamızda hiçbir zaman katkı maddesi kullanmıyoruz. Her şeyimiz doğaldır. Amacımız kaliteli ürünü Gaziantep ve tüm Türkiye’ye yetiştirebilmek.” diye konuştu.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Konu hakkında soru ve yorumlarını bekliyoruz.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

You cannot print contents of this website.