En Güncel Ekonomi Finans Coin ve Altcoin Haberleri

Normalleşme Aydın’da düğün fotoğrafçılarını sevindirdi

59

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Turizmin önemli merkezlerinden Aydın’ın Kuşadası ilçesinde kontrollü normalleşme sürecine geçilmesiyle diğer esnafla birlikte düğün fotoğrafçılarının da yüzü güldü. Yaz döneminde nikah kıymak için turistik ilçeyi tercih eden turistler, şimdiden otellerde rezervasyon yaptırırken düğün fotoğrafçıları, randevu vermeye başladı.

EVLİLİK TÖRENLERİ 2021’E ERTELENMİŞTİ
Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kuşadası’nda, pandemi döneminde evlilik planı yapan çok sayıda çift, nikah törenleri ile düğünlerini 2021 yılına erteledi.

MEKANLAR BOŞ KALMIŞTI
İlçede nikah, düğün ve kına gecesi gibi eğlencelerin düzenlendiği mekanlar da boş kaldı. 1 Mart’ta başlayan kontrollü normalleşme süreciyle birlikte, düğün ve nikah planları hız kazanmaya başladı. Bu da düğün fotoğrafçılarının yüzünü güldürdü.

DÜĞÜN FOTOĞRAFÇILARININ İŞLERİ HAREKETLENDİ
Başta Almanya, Ukrayna, Rusya ve İrlandalı çiftler, düğün için ilçedeki otellerde rezervasyon yaptırmaya başlayınca düğün fotoğrafçıları, randevu vermek için kolları sıvadı.

TALEP GELMEYE BAŞLADI
Düğün fotoğrafçısı Mahmut Kök, “Pandemi gölgesinde geçen 2020 yılı bizi olumsuz etkiledi.

Düğünlerin iptal edilmesi nedeniyle neredeyse hiç iş yapamadık.

Kademeli normalleşme sürecinde düğün organizasyonlarına izin verilmesi, bizleri çok mutlu etti. Evlenmek isteyen çiftlerden, düğünlerinde fotoğraf çekmemiz için talep gelmeye başladı.” dedi.

“EVLENMEK İÇİN GELECEK TURİSTLERİ BEKLİYORUZ”
5 yıldır düğün fotoğrafçılığı yapan Ferhat Etizer de evlenmek için yurt dışından Kuşadası’na gelecek turistleri beklediklerini belirterek, “Bir saat sınırlaması biraz daha uzatılırsa bizim için iyi olur. Geçtiğimiz yılın zararını telafi edebilmemiz için önümüzdeki yaz sezonunda çok çalışmamız gerekiyor.” diye konuştu.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Konu hakkında soru ve yorumlarını bekliyoruz.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

You cannot print contents of this website.