En Güncel Ekonomi Finans Coin ve Altcoin Haberleri

New York’taki restoranların iç mekanlarının müşteri kapasitesi yüzde 50’ye çıkıyor

32

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

New York’ta, koronavirüs salgını nedeniyle ilk defa 12 Mart 2020’de iç mekan kapasitesinde yüzde 50 kısıtlamaya gidilmiş, restoran işletmeleri yıl boyunca salgın rakamlarıyla doğru orantılı olarak, iç mekanların tamamen kapatıldığı, sadece paket servisine izin verildiği dönemler yaşamıştı. Koronavirüs vakalarının tekrar artmasıyla 11 Aralık 2020’de restoranların iç mekanlarının kullanımı yasaklanmış, 14 Şubat’tan itibaren ise yüzde 25 kapasiteyle yeniden başlamıştı.

KAPASİTE YÜZDE 25’TEN YÜZDE 50’YE ÇIKTI
ABD’nin New York şehrinde, koronavirüs salgını nedeniyle yüzde 25’i kullanılan restoranların iç mekan kapasitesinin, 19 Mart’tan itibaren yüzde 50’ye çıkarılacağı belirtildi.

RESTORANLARLA BİRLİKTE SPOR SALONLARI VE EĞLENCE YERLERİNİ DE KAPSAYACAK
New York Valiliği tarafından yapılan açıklamada, restoranların iç mekanlarında yüzde 50 kapasiteye geçilmesinin şehirdeki spor salonları, gazino ve diğer benzeri iş yerlerini de kapsayacağı kaydedildi.

BANLİYÖLERDEKİ RESTORANLARIN KAPASİTESİ YÜZDE 75 OLUYOR
New York şehri dışında bulunan ve yüzde 50 sınırlama ile çalışan banliyölerdeki restoranların ise 19 Mart’tan sonra iç kullanımının yüzde 75 kapasiteye çıkabileceği ifade edildi.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Konu hakkında soru ve yorumlarını bekliyoruz.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

You cannot print contents of this website.