En Güncel Ekonomi Finans Coin ve Altcoin Haberleri

Murat Kurum: ‘3 Nehir, 1 Şehir’ projesi Edirne’nin güzelliğine güzellik katacak

45

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Meriç Nehri kenarında yapılması planlanan “3 Nehir, 1 Şehir” projesi için Edirne’ye gitti. Vali Ekrem Canalp’ten bilgi alan Murat Kurum, proje kapsamında Meriç Nehri kenarında yürüyüş ve bisiklet yolları, kano alanları ile vatandaşların sosyal ihtiyaçlarına yönelik yerler yapılacağını açıkladı.

“‘EKOLOJİK’ PROJE TURİZME DEĞER KATACAK”
“3 Nehir, 1 Şehir” projesinin Edirne’nin güzelliğine güzellik katacağını dile getiren Kurum, şu ifadelere yer verdi: “Avrupa’dan bisikletiyle giren bir turistimiz, bir vatandaşımız 30 kilometre dünyanın en uzun kesintisiz bisiklet yollarından biriyle başlayacak. Türkiye’mize, ülkemize girdiğinde Edirne’den başlayıp Hakkari’ye kadar yapacağımız bisiklet mastır planı çerçevesinde bisiklete binebilmiş olacak.

Yine Meriç Nehrimizin iki kenarında yürüyüş yollarının, bisiklet yollarının olduğu, kürekle kano yapabilecekleri alanların olduğu, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını giderecek kıraathaneleriyle, kütüphaneleriyle bölgemize, şehrimize 7 gün 24 saat hizmet verebilecek bir alan olarak planlandı ve bu alanda Meriç Nehri’nin iki kenarı dışında da oluşturduğumuz rekreasyon alanları içinde 100 bin metrekarelik planda gelen tüm vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacakları üniteler yer alacak.

Ekolojik çeşitliliğin sürdürülmesine çok önem verdikleri bu projede Meriç’in iki yakasının ekolojik köprülerle bir araya getirileceğini belirten Kurum, proje kapsamında bu yıl içinde başlayacak çalışmaların gelecek yıl bitirileceğini belirtti.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Konu hakkında soru ve yorumlarını bekliyoruz.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

You cannot print contents of this website.