En Güncel Ekonomi Finans Coin ve Altcoin Haberleri

Kahramanmaraş’ta hasta çocukları için yardım beklerken dolandırıldılar

34

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinin Dönüklü Mahallesi’nde yaşayan Açıkgöz ailesi, 13 yaşındaki kas hastası çocukları Ahmet Açıkgöz için internet üzerinden yardım talebinde bulundu. Aileye ulaşan ve henüz kimliği bilinmeyen kişi, yardım yapacaklarını bahane ederek, kart bilgilerini talep etti. Kart bilgilerini gönderdikten sonra yardım bekleyen aile, banka hesaplarında bir hareketlilik olduğunu fark etti.

HESAPLARINDAN 27 BİN TL KREDİ ÇEKİLDİ
Hesaplarından 27 bin lira kredi çekildiğini görüntüleyen Açıkgöz ailesi, banka ile iletişime geçti. Bu sırada dolandırıcıların 20 bin lira daha kredi talebinde bulunduğu ortaya çıktı.

“BİZ BU PARAYI NASIL ÖDEYELİM”
Başvuruyu iptal ettirdikten sonra emniyet müdürlüğüne giderek şikayette bulunan Cuma Açıkgöz, “20 bin liranın çekilmesini son anda engelledik ama hesabımızdan ilk çekilen 27 bin lirayı 36 taksit yaptırmışlar ve faiziyle birlikte 39 bin lira yapıyor./> Biz bu parayı nasıl ödeyelim. Bir an önce dolandırıcıların bulunmasını istiyoruz.” diye konuştu.

“YARDIM BAHANESİYLE DOLANDIRILDIK”
Çok zor durumda olduklarını söyleyen amca Beraat Açıkgöz, “Doktorlar Ahmet’in 15 yaşına geldiğinde yatalak kalacağını söyledi. Yürümesinde ise zorluk çekiyor. Babası fabrika işçisi ve tedavisi için yardım çağrısında bulundu. İletişime geçen kişi yardım edeceğini söyledi. Önce abimin hesabına 25 bin TL yatırdı ve sonrasında gelen şifreleri kendisine göndermesini istedi. O şifrelerle birlikte gönderdiği 25 bin TL’yi tekrar çekerek abimin üzerine ise 27 bin TL kredi çekmiş.

Tekrar o kişiyi aradık ve ulaşamadığımızda ise dolandırıldığımızı anladık. Hemen gidip şikâyetçi olduk. Şu ana kadar herhangi bir sonuca varılamadı.

Bizler çok mağdur durumdayız ve yetkililerden yardım bekliyoruz.” dedi.

“BİZİ MAĞDUR EDEN KİŞİ BULUNSUN”
Ahmet Açıkgöz ise “Babam fabrikada çalışıyor ve o borcu ödemek için maddi durumumuz yeterli değil. Çok zor durumdayız ve bizi mağdur eden kişinin bulunmasını istiyorum. Yetkililerden ve iş adamlarından yardım istiyoruz” ifadesini kullandı.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Konu hakkında soru ve yorumlarını bekliyoruz.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

You cannot print contents of this website.