En Güncel Ekonomi Finans Coin ve Altcoin Haberleri

İzmir’de seyyar satıcı kadının aracına saldırı

29

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde, yaklaşık 5 yıldır motorlu seyyar aracında çay ve pilav satışı yapan 48 yaşındaki Tülay Ün’ün seyyar aracına, adının S.A. olduğu iddia edilen bir kişi tarafından zarar verildi. Park halinde duran seyyar aracın yakınlarında bir ticari araçtan inen şahıs, yanında getirdiği bıçakla önce aracın tekerleklerini kesti, sonra ise sprey boya ile aracın boyamaya başladı. Saldırının ardından şahıs, geldiği araca tekrar binerek bölgeden uzaklaştı.

GÖRÜNTÜLERDEN TESPİT ETTİ
Aracının başına gelen Tülay Ün, aracının halini görünce şoke oldu. Çevredeki dükkanların güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen Tülay Ün, saldırıyı yapan kişinin kendisi gibi seyyar çay satan S.A. isimli bir kişinin olduğunu tespit etti.

“AYAKTA DURMAK ZORUNDAYIM”
Yaklaşık 5 yıldır seyyar aracıyla çay ve pilav satışı yaptığını söyleyen Tülay Ün, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde üzgün olduğunu ifade ederek, “Akşam işim bittikten sonra aracımı kapımın önüne koydum ve evime gittim. Sabah geldiğimde aracımı bu halde buldum. Tekerlekleri patlamış, üzerine çarpı işareti koyarak tehdit etmişler.

Bugün aracıma bunu yapan yarın canıma kastedebilir.

Ben ayakta durmak zorunda olan bir kadınım.

Çalışmak zorundayım, 2 çocuğum var. Hayatımı idame ettirebilmek için böyle bir seyyar araç yaptırdım. Ekmeğimin peşindeyim.” dedi.

“PARA HIRSI İÇİN YAPTI”
Tülay Ün, “Kendisi hala belediye personeli. Tamamen para hırsı için yaptı bunu. Kendisi bu işi ekstra bir iş olarak yapıyor.

İhtiyacı olduğu için ek iş yapabilir saygı duyarım; ama karşılıklı saygı duymamız gerekiyor. Ekmeğe ve insana saygı duymak gerekiyor. Yaklaşık 5 yıldır bu işi yapıyorum ve 1 yıldır tehdit altındayım. Sahilde yaklaşık 30-40 tane çaycı vardı. Hepimiz birbirimize saygı duyarız. Nasibimizi veren Allah.” ifadelerini kullandı.

“İĞNEYLE KUYU KAZARAK BURAYA GELDİM”
Ün, saldırı yaptığını iddia ettiği kişinin kendisinin çalıştığı bölgeye daha sonradan geldiğini belirterek, “Evde otururken telefonum çaldı, telefonu açtığımda kendisinin bu saldırıyı yaptığını söyledi.

Ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Çok üzüldüm çünkü tırnaklarımla buraya geldim. Gerçekten bir kadın olarak iğneyle kuyu kazarak buraya geldm. Günlerdir ağlıyorum. Bugün Dünya Kadınlar Günü. Bütün kadınların gününü kutluyorum. Bizim birlikte olmamız ve el ele vermemiz gerekiyor.” diye konuştu. Tülay Ün, saldırı yapan kişi hakkında şikayetçi olduğunu da sözlerine ekledi.

/>/>/>/>/>/>/>/>

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Konu hakkında soru ve yorumlarını bekliyoruz.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

You cannot print contents of this website.