En Güncel Ekonomi Finans Coin ve Altcoin Haberleri

İsveç’te koronavirüs kısıtlamalarına tepki

31

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İsveç’in başkenti Stockholm’de koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler protesto edildi. Salgınla mücadelede “sürü bağışıklığı” stratejisini izlenen İsveç’te, kendilerine “Milenyum” ismini veren bir grup, virüse karşı alınan hafif önlemlerin de kaldırılmasını istedi.

SOSYAL MESAFEYİ HİÇE SAYDILAR
Stockholm’ün Medbargareplatsen bölgesinde toplanan yüzlerce kişi sosyal mesafeyi hiçe sayarak, insanların özgürlüklerinin kısıtlandığını öne sürdü.

Aşı karşıtı sloganlar atan eylemciler, hükümetin bilinmeyen aşılarla insanlar üzerinde deney yapılmasına izin verdiğini iddia etti.

İÇKİ SATIŞININ DURDURULMASINA TEPKİ
Polis ile göstericiler arasında zaman zaman gergin anlar yaşanırken, polise karşı koyan 15 kişi gözaltına alındı.

Daha sonra yürüyüşe geçen göstericiler, restoranlarda saat 20.00’den sonra içki satışının durdurulmasını ve restoranların 20.30’da mecburi olarak kapatılmasını eleştiren pankartlar taşıdı.

CAN KAYBI 13 BİNİ GEÇTİ
10 milyon nüfuslu ülkede koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 13 bin 003’e çıkarken, vaka sayısı 684 bin 961’e yükseldi.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Konu hakkında soru ve yorumlarını bekliyoruz.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

You cannot print contents of this website.