En Güncel Ekonomi Finans Coin ve Altcoin Haberleri

İran: İsrail bize saldırırsa Tel Aviv ve Hayfa’yı yerle bir ederiz

31

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İran’ın başkenti Tahran’daki bir etkinlikte konuşan İran Savunma Bakanı Emir Hatemi, İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz’ın saldırı planları ile ilgili açıklamalarına yanıt verdi.

“TEL AVİV VE HAYFA’YI VURURUZ”
İran’ın güvenlik ve istikrarını koruyacak gerekli askeri imkana sahip olduğunu belirten Hatemi, “Bölgede hiç kimse siyonist rejimi istemiyor ve bu nedenle etraflarına duvar örmek zorunda kaldılar. Ayrıca, çaresizlik nedeniyle bazen İran’ı tehdit ediyorlar. Eğer hata yaparlarsa, Tel Aviv ve Hayfa’yı yerle bir ederiz.” ifadelerini kullandı. Hatemi ayrıca Lübnan, Suriye, Irak ve Yemen’deki İran destekli “direniş gruplarının” İsrail’e karşı ülkesinin “yumuşak gücü” olduğunu sözlerine ekledi.

İSRAİL’İN SALDIRI PLANI
İsrail Genelkurmay Başkanı Aviv Kochavi, 27 Ocak’ta yaptığı bir konuşmada, İran’ın nükleer programını önlemek için orduya yeni operasyonel planlar hazırlanması talimatı verdiğini belirtmişti. Savunma Bakanı Benny Gantz da 5 Mart’ta yaptığı açıklamada, İsrail ordusunun İran’ın nükleer tesislerini vurmaya yönelik planlarını güncellediğini duyurmuştu.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Konu hakkında soru ve yorumlarını bekliyoruz.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

You cannot print contents of this website.