En Güncel Ekonomi Finans Coin ve Altcoin Haberleri

Gaziantep’te 23 günde 10 milyon lira dolandırıp kayıplara karıştılar

47

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Gaziantep’te sosyal medya, e-ticaret ve ikinci el oto pazarına dadanan 3 şüpheli, iletişim kurdukları satıcılara kendilerini galerici olarak tanıttı. Mağdurların iddialarına göre, şüpheliler noterde satış işlemleri bittikten sonra kayıplara karıştı. Şimdi ne yapacaklarını şaşıran mağdurlar, ellerinde şüpheliler tarafından verilen satış protokolü ile kalakaldı.

“DEVRİ ALDILAR ORTADAN KAYBOLDULAR”
Mağdurlardan Salih Kızıl, her şeyin aracını satmak için internet üzerinden ilan vermesiyle başladığını söyledi. Kızıl, “Araçlarımı internete koyduğumda, Mehmet Belit, Ali Özer ve Ahmet Özer isminde kişiler geldiler ve dediler ki arabanı alalım. Devir işlemleri olduktan sonra adamlar ortadan kayboldu. Şu an kimseye ulaşamıyorum, telefonları kapalı elimde sadece bu belgelerim kaldı. İki araba için 156 bin liraya anlaştık sadece bize verdikleri 10 bin lira bir para başka da almadık.” dedi.

“BAŞKALARININ CANI YANMASIN”
Şüphelilerin sadece Gaziantep’te 10 milyon liralık vurgun yaptığını ifade eden mağdurlardan Serdar Bilgiler, “Okullar bu sene olmadığı için seviş aracımı sosyal medya üzerinden satışa koydum. Bu aracım için Ahmet Özer, Şanlıurfa’dan aradı beni ve bana ‘ben esnaf kefaletten kredi çekeceğim’ dedi 110 bin liraya aracımı verdim 30 bin lira bana para verdi 80 bin lirayı da 15 gün içinde yani 1’inci ayın 22’sinde kredi çekip vereceğim dedi ben de gidip devrini verdim ondan sonra telefonları kapattılar. Arabam ise Osmaniye’den çıktı orada bir esnafa satmış. Başkalarının canı yanmasın, bunlar hep dolandırıcı olmuş devletimizin buna bir çare bulması gerek. Gaziantep genelinde 10 milyon lira var ama Adıyaman var, Bingöl var, Mardin var geride artık bizim bilmediğimiz yerlerdir.” diye konuştu.

GALERİ 23 GÜN AÇIK KALDI
Yaşadıkları olayın ardından araştırma yaptıklarını söyleyen Kadir Esen, galerinin 23 gün açık kaldığını belirterek dedi.

“PARA YATMADI DEDİM DÜKKANDA VERİRİM DEYİP BANA KIZDILAR”
Abdullah Yılmaz, “Benim aracımı aldılar, peşin konuştuk sonra bir çanta getirdiler ama para var mıydı yok muydu tam anlamadım. Ben de dedim paramı bankadan hesabıma yatırın diğeri bankaya gitti öbürü de satışı verir vermez ortalıktan kayboldu, beni ortada bıraktı. Notere sordum onlar da paranı almadan verme dediler. Ben de onlara bak noterde para yok benim paramı yatırın ondan sonra satışı vereyim dedim. O da bana adam gönderdim 10 dakikaya paran hesabında dedi ama öğle saati geliyor noter kapanacak hesabına düşmezse de dükkanda paranı veririm ayıp değil mi dedi ama ben dükkana gelene kadar her şeyi alıp gitmişler.” diye konuştu.

33 MAĞDUR VAR
Şu ana kadar 33 mağdurun kendilerini dolandırdıklarını iddia ettikleri 3 şüpheli hakkında savcılığa şikayette bulunduğu öğrenildi.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Konu hakkında soru ve yorumlarını bekliyoruz.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

You cannot print contents of this website.