En Güncel Ekonomi Finans Coin ve Altcoin Haberleri

Fahrettin Altun’dan ’27 Nisan e-muhtıra’ açıklaması

28

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İletişim Başkanı Altun, 27 Nisan 2007’de TBMM’de yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turu ardından Genelkurmay Başkanlığı sitesinde yayımlanan ’27 Nisan e-muhtırası’nın 14’üncü yıl dönümü nedeniyle Twitter hesabından açıklamada bulundu.

“DEMOKRASİMİZE SALDIRILAN KARA BİR GÜN”
Altun, açıklamasında şunları kaydetti: “27 Nisan 2007, Türkiye’nin demokratik seçimlerle oluşmuş Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne Türkiye’nin Cumhurbaşkanını seçtirmemek için asker ve sivil darbeci zihniyetin topyekün demokrasimize saldırdığı kara bir gündür.

“DARBECİ ZİHNİYET, DEMOKRASİMİZE MÜDAHALE ETME CÜRETİNİ KENDİNDE BULDU”
Darbeci zihniyet kanlı ve karanlık tarihinden aldığı sözde güçle demokrasimize müdahale etme cüretini kendinde bulmuştu. Ancak demokrasiye inanmış bir liderin milleti için ölümü dahi göze alabileceğini hesap edemediler.

“CUMHURBAŞKANIMIZ DARBECİLERİN HEVESİNİ KURSAĞINDA BIRAKMIŞTIR”
Milletin gücü darbecilerin kanlı tarihinden daha güçlüydü./> 27 Nisan, demokrasimiz için ne kadar karanlık bir gün ise 28 Nisan 2007’de darbeci zihniyetin milletin iradesi tarafından bertaraf edildiği bir o kadar aydınlık bir gündür.

Cumhurbaşkanımız darbecilerin hevesini kursağında bırakmıştır.

Demokrasiye ve millete hizmet budur.”
/>

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Konu hakkında soru ve yorumlarını bekliyoruz.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

You cannot print contents of this website.