En Güncel Ekonomi Finans Coin ve Altcoin Haberleri

Edirne’de vahşice yakılan 8 yavru köpek ölüsü bulundu

35

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Çok sayıda sokak hayvanının bulunduğu Edirne merkeze bağlı Bosnaköy yakınlarındaki bölgeye giden hayvanseverler büyük bir şok yaşadı. Caniler tarafından vahşice yakılan köpek ölüsünü gören hayvanseverler hemen jandarma ekiplerine haber verdi.

“HİÇ Mİ ALLAH KORKUSU KALMADI BU İNSANOĞLUNDA”
8 yavru köpeğin yanmış ölülerini gören hayvanseverler, sinir krizi geçirerek, gözyaşlarına hakim olamadı. “Hiç mi Allah korkusu kalmadı bu insanoğlunda” diyerek, feryat eden hayvanseverler, bu caniliklerin son bulmasını istediklerini söyledi.

“BU NASIL BİR VİCDAN, ÇATIR ÇATIR YAKMIŞLAR”
Mürvet Taşvur isimli hayvansever yaşlı kadın, yavru köpekleri nehir kenarında alkol alanların yakmış olabileceğini iddia ederek “Çatır çatır yakmışlar.

Allah cezalarını versin. Ne istediler bu yavrulardan. Bakmayın da bunu da yapmayın. Yeter. Çıksın artık bu kanun. Böyle bir dünya yok. Allah ciğerinizden çıkarsın. Bu nasıl vicdan, hiç mi Allah korkusu kalmadı bu insanoğlunda.” dedi.

“CANİCE OLAN, İNSANLIK DIŞI BİR ŞEY”
Bölgede bulunan bir başka hayvansever Mehmet Bayhan da “Diyebilecek bir şey yok.

Çünkü bu durumu anlatabilecek bir laf yok. Biz hayvanları beslemeye geldik. Bir koku alınca yaklaştık. Yanık kokusu aldık. Yanarak öldürülmüşler, canice olan bir şey. İnsanlık dışı. Saydığımıza göre 8 tane yavru köpek var. Belki daha fazla vardır, bizim görmediğimiz.” ifadelerini kullandı.

ANNE KÖPEK YANAN YAVRULARININ BAŞINDAN AYRILMADI
Yanan yavru köpeklerin annesi olan dişi köpek, bir an olsun yavrularının başında ayrılmadı. Bu anlar hayvanseverlerin canını daha çok yaktı. Bölgeye gelen Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri ile belediye ekipleri rapor hazırlarken, yaşanan olayla ilgili olarak jandarma tarafından da soruşturma başlatıldı.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Konu hakkında soru ve yorumlarını bekliyoruz.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

You cannot print contents of this website.