En Güncel Ekonomi Finans Coin ve Altcoin Haberleri

Devlet Bahçeli’den kadına yönelik şiddete sert tepki

30

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün öncesinde Türkiye’nin farklı yerlerinde yaşanan şiddet ve cinayet olayları hakkında açıklamada bulundu. Bahçeli söz konusu olaylar için “insanım diyen herkesin kanını dondurmuştur” ifadelerini kullandı.

DEVLET BAHÇELİ, KADINA ŞİDDETLE İLGİLİ ÇOK SERT KONUŞTU
Twitter’dan “Suçsuz ve günahsız masum kadınlara yönelmiş hunhar saldırılar toplumsal huzur ve insanlık değerlerini hedef almıştır” diyen Bahçeli şu ifadeleri kullandı: “8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün hemen öncesinde ülkemizin farklı yerlerinde yaşanan şiddet ve cinayet vakaları insanım diyen herkesin kanını dondurmuştur. Suçsuz ve günahsız masum kadınlara yönelmiş hunhar saldırılar toplumsal huzur ve insanlık değerlerini hedef almıştır.

“ALÇAKÇA DÖVÜLEN KARDEŞİMİZ BİZİ DERİNDEN YARALAMIŞTIR”
Samsun’un Canik ilçesinde, yanında küçücük kızı olmasına rağmen boşandığı eski eşi tarafından sokak ortasında hiç acımadan, hiç gözünün yaşına bakılmadan alçakça dövülen hanım kardeşimiz bizleri derinden yaralamıştır. Bu caniye zalimliğinin hesabı sonuna kadar sorulmalıdır.

“EN AĞIR CEZAYA ÇARPTIRILMASI İNSANLIK ONURUNUN BİR GEREĞİDİR”
Bir diğer sarsıcı olay ise Aydın’da görülmüştür. 92 yaşındaki bir kadına cinsel saldırıda bulunduktan hemen sonra boğarak öldüren bir katil Nazilli’de bir otel odasında yakalanmıştır. Bu cinayetin failinin en ağır cezaya çarptırılması insanlık onurunun bir gereğidir.

BAHÇELİ, AMBLEM İSTİSMARIYLA İLGİLİ DE TEPKİ GÖSTERDİ
Milliyetçi Hareket Partisi, lekesiz, gölgesiz ve şüphesiz ambleminin istismarına, adi bir suçlu vasıtasıyla karalanmasına asla göz yummayacaktır. Süreç nereye gidiyorsa oraya kadar götürülmeli, katil cezasını bulmalı, eğer varsa arkasındaki provokatörler deşifre edilmelidir.”
/>

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Konu hakkında soru ve yorumlarını bekliyoruz.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

You cannot print contents of this website.