En Güncel Ekonomi Finans Coin ve Altcoin Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı’na katılan personele hitap etti

34

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı’na katılan personele hitap etti. Vahdettin Köşkü’nden tatbikata canlı bağlantıyla katılan Erdoğan, konuşmasına önceki gün Bitlis’te yaşanan helikopter kazasıyla başladı. Erdoğan, “Şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Kahraman askerlerimizin ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetlerine, aziz milletimize başsağlığı diliyorum.” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında şunları söyledi:

“SAVUNMA ALANINDA GÜÇLÜ OLMAK DURUMUNDAYIZ”
“Bu yıl çok daha güçlü, çok daha kapsamlı, çok daha organize bir şekilde yaptığımız tatbikatla yerli ve milli silah sistemlerimizi test ediyoruz. Kahraman ordumuzun bilgi, yetenek ve becerilerini görme, değerlendirme, varsa eksikliklerini giderme imkanına kavuşuyoruz. Sadece ekonomik ve siyasi bakımdan değil, askeri ve savunma alanında da güçlü olmak durumundayız.

“GÜÇLÜ DONANMAYA SAHİP OLMAK ZORUNLULUKTUR”
Deniz gücümüz bizi dünya siyasetinde zirveye taşıdı. En küçük bir sendelemede, en ufak bir zafiyette bize üzerinde yaşadığımız şu vatan topraklarını bile çok göreceklerini biliyoruz. Ülkemiz açısından güçlü bir donanmaya sahip olmak, bir tercihten öte zorunluluktur. Hiçbir ülkenin toprağında, denizinde, egemenliğinde gözümüz yoktur, sadece vatanımızı ve haklarımızı korumaya çalışıyoruz.

“İHA’LARDA DÜNYANIN EN İYİ 3-4 ÜLKESİNDEN BİRİSİYİZ”
Milletimizin ve Kıbrıs Türkleri’nin Doğu Akdeniz’deki hakları gasbedilmeye çalışılmıştır. Deniz Kuvvetlerimiz birikimi, disiplini, nitelikli personeli ve üstlendiği görevlerde elde ettiği başarılarla bizleri gururlandırıyor. Bugün insansız hava araçlarında dünyanın en iyi 3-4 ülkesinden birisiyiz. Şu ana kadar tersanelerimizde üretilen bedeli 3 milyar doları aşan 130’dan fazla deniz platformunu ihraç ettik.

“DENİZLERE HAKİM OLAN CİHANA HAKİM OLUR”
Sahil Güvenliğimizle kendi kara sularımızda, donanmamızla dünyanın dört bir yanında tüm insanlığın barış ve huzuru için varlık gösteriyoruz. Türkiye’yi her alanda olduğu gibi denizcilik alanında da dünyanın süper ligine taşımakta kararlıyız. Denizlere hakim olan cihana hakim olur. Bu inançla Deniz Kuvvetlerimizin caydırıcılığının artırılmasına büyük önem veriyoruz. Kendi savaş gemisini tasarlayan, inşa eden ve idamesini yapabilen 10 ülke içinde yer alıyoruz.”
/>

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Konu hakkında soru ve yorumlarını bekliyoruz.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

You cannot print contents of this website.