En Güncel Ekonomi Finans Coin ve Altcoin Haberleri

Birkaç dakikada tam şarj: Xiaomi’den 200W hızlı şarj destekli telefon

33

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Her ne kadar son yıllarda daha yüksek batarya kapasitesine sahip telefonlar karşımıza çıksa da bu durum uzun şarj ömrü için tek başına yeterli değil. Bu nedenle üreticiler, hızlı şarj adaptörleri geliştirerek telefonların daha hızlı bir şekilde şarj olmasını sağlıyor. Özellikle Huawei, Xiaomi ve Oppo gibi Çinli şirketler bu konuda bir adım önde.

XIAOMI’DEN 200W HIZLI ŞARJ DESTEKLİ TELEFON
Gelen bilgilere göre Xiaomi, hızlı şarj konusunda çıtayı bir üst seviyeye çıkartacak. Şirket, 200W hızlı şarj destekli yeni amiral gemisi modelini bu yılın ikinci yarısında satışa sunmanın planlarını yapıyor. Söz konusu 200W hızlı şarj teknolojisi; kablolu hızlı şarj, kablosuz şarj ve ters kablosuz şarjın birleşiminden oluşacak. Yani telefonun şarj adaptörü tek başına 200W’lık bir güç vermeyecek. Xiaomi’nin şu anki amiral gemisi akıllı telefonu Xiaomi Mi 11, 115W şarj desteği ile satılıyor. Ayrıca geçen yıl piyasaya sürülen Mi 10 Extreme Commemorative Edition, 180W şarjı destekliyor.

HUAWEI SICAK BAKMIYOR
Geçtiğimiz yıl açıklama yapan Huawei Tüketici İş Grubu CEO’su Richard Yu, 200W hızlı şarj teknolojisine sahip olduklarını, ancak telefonlarda kuıllanmadıklarını açıklamıştı. CEO’ya göre şu anda piyasada bulunan akıllı telefonlar için 65W şarj hızı gayet yeterli. Huawei’ye göre 120W veya 200W hızlı şarj değerleri, telefonların bataryasını olumsuz etkileyen gereksiz bir özellik.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Konu hakkında soru ve yorumlarını bekliyoruz.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

You cannot print contents of this website.