En Güncel Ekonomi Finans Coin ve Altcoin Haberleri

Ahmet Davutoğlu: HDP kapatılmamalı

38

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Halk TV’de Suat Toktaş’ın sorularını yanıtladı. Toktaş, gündeme ilişkin değerlendirmeler yapan Davutoğlu’na HDP’nin kapatılması tartışmalarını ve Selahattin Demirtaş’ın tutukluluğu konularını da sordu.

“HDP KAPATILMAMALI”
Davutoğlu, “HDP kapatılmalı mı?” dorusuna net cevap verdi. Ahmet Davutoğlu, “HDP kapatılmamalı. Hiçbir parti kapatılmamalı. Suçlar varsa kişisel olarak o suç takip edilir. Siyasi partinin kapatılması, o partiyi terör örgütünün propagandasına açık hale getirir.” dedi.

“DEMİRTAŞIN TUTUKLU OLMASI YANLIŞTIR”
Davutoğlu, Selahattin Demirtaş’ın tutukluluğu konusunda ise, “Mahkeme kararlarına rağmen içeride tutulması, İnsan Hakları Eylem planı’na göre uzun tutukluluk olmaması gereken bir şey. Bu konuda tutuklu yargılama uygulamaları bu şekilde Avrupa İnsan hakları Mahkemesi kararlarına, Anayasa Mahkemesi kararlarına, mahkeme kararlarına, birçok uygulamalara rağmen, içinde Demirtaş’ın da olduğu insanların tutuklu yargılanmaya devam etmesi işin özünde yanlıştır. Mücadeleyi siyasi alanda tutmak lazım” ifadelerini kullandı.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Konu hakkında soru ve yorumlarını bekliyoruz.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

You cannot print contents of this website.